Положення про ІІ Всеукраїнський конкурс керівників закладів освіти «Директор 2021: найкраща практика»
1. Загальні положення
1.1. ІІ Всеукраїнський конкурс керівників закладів освіти «Директор 2021: найкраща практика» (далі — Конкурс) для директорів закладів дошкільної та загальної середньої освіти організовують журнали «Практика управління закладом освіти» та «Практика управління дошкільним закладом» Цифрового видавництва MCFR (далі — MCFR) за підтримки Державної служби якості освіти України (далі — Служба).
1.2. Конкурс присвячено питанню побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
1.3. Мета Конкурсу — виявити найкращі практики управлінських процесів у закладі освіти, дієві підходи до їх оцінювання, зокрема, політики та процедури забезпечення якості управлінської діяльності відповідно до специфіки діяльності закладу.
Завдання Конкурсу:
- популяризувати найкращі практики з управлінської діяльності;
- залучити директорів до участі в засіданнях робочих груп та розроблення проєктів нормативних документів Служби, до участі у проведенні інституційних аудитів.
2. Учасники Конкурсу та конкурсні роботи
2.1. Учасниками Конкурсу є директори закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти різних типів та форм власності, які виявили бажання підвищити професійний рівень з питань забезпечення якості, зокрема управлінських.
2.2. Учасники мають право консультуватися з працівниками Служби, брати участь у заходах, організованих MCFR та Службою, ініціювати проведення заходів на базі закладів освіти, у яких працюють.
2.3. До участі в Конкурсі приймаються оригінальні авторські розробки з управлінських питань, з описом практичної діяльності, прикладами локальних документів та підтвердженням показників результативності: «було — стало».
2.4. Конкурсна робота може висвітлювати як цілісну внутрішню систему з управлінських процесів закладу освіти, так і окремі її аспекти.
2.5. До розгляду приймаються роботи, які відповідають темі конкурсу та пройшли перевірку на академічну доброчесність, зокрема, які не публікували в інших виданнях і не викладали в інтернеті. Конкурсні роботи повинні відповідати загальновизнаним вимогам, нормам етики та законодавству України.
2.6. Відповідальність за дотримання авторського права несе автор конкурсної роботи згідно із законодавством України.
3. Порядок проведення Конкурсу та визначення переможців
3.1. Конкурс проходить в один етап.
3.2. Заявки та конкурсні роботи приймаються з 1 червня до 1 жовтня 2021 року.
3.3. Щоб оцінити роботи, організатори Конкурсу формують журі, до складу якого входять працівники Служби, редакції журналів «Практика управління дошкільним закладом» та «Практика управління закладом освіти», освітні експерти.
3.4. Журі розглядає конкурсні роботи й обирає переможців.
3.5. Журі оцінює конкурсні роботи за такими критеріями:
- актуальність, новизна, оригінальність;
- системність, практична значимість;
- технологічна можливість упроваджувати в різних закладах загальної середньої та дошкільної освіти;
- усвідомлення сутності підходів, на яких ґрунтується забезпечення якості управлінських процесів;
- культура оформлення конкурсної роботи: глибина розкриття теми; структурованість, логічність і технологічна грамотність матеріалів; простота викладу тощо.
3.6. Найліпші конкурсні роботи будуть опубліковані в журналах «Практика управління дошкільним закладом» та «Практика управління закладом освіти».
3.7. Переможці Конкурсу отримають грошові премії у розмірі 20 000 грн (до вирахування податку на доходи фізичних осіб) та навчання у Вищій школі освітнього менеджменту від MCFR за експрес-програмою підвищення кваліфікації.
3.8. Організатори Конкурсу мають право засновувати номінації та вручати додаткові подарунки, залучати до співпраці партнерів Конкурсу, надавати партнерам і зацікавленим благодійним організаціям змогу вручати подарунки учасникам Конкурсу.
4. Умови участі в Конкурсі
4.1. Для участі в Конкурсі учасники мають:
- заповнити заявку на участь у Конкурсі на сайті Конкурсу — best.pedrada.com.ua;
- завантажити матеріали конкурсної роботи в електронному вигляді на best.pedrada.com.ua.
4.2. Заявка на участь у Конкурсі підтверджує те, що учасник погоджується з умовами його проведення.
4.3. Під час оформлення конкурсної роботи слід керуватися правилами:
- набирати матеріали в текстовому редакторі Word (міжрядковий інтервал 1; кегль 12);
- виділяти смислові наголоси в тексті напівжирним шрифтом чи курсивом;
- подавати таблиці з назвами та посиланнями на них у тексті, з вивіреними даними;
- додавати до роботи окремими файлами ілюстрації: презентації, фото, рисунки, схеми тощо та зазначати посилання на кожну з ілюстрацій;
- не розміщувати ілюстрації всередині тексту, а прикріплювати їх окремими файлами;
- зберігати растрові зображення ілюстрацій у форматах TIFF чи JPG (роздільна здатність не менше 300 dpi), векторну графіку — у форматі EPS (версії 8.0).
4.4. Усі рішення з питань, що не зумовлені цим Положенням, журі ухвалює в робочому порядку, ураховуючи інтереси учасників Конкурсу.
* Орієнтиром, про які саме управлінські процеси йдеться, може бути розділ четвертий «Управлінські процеси закладу освіти» Критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, наведених у додатку до Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 09.09.2019 № 17.